Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    Albatros Krolewski i Monika Levinsky

Albatros Krolewski i Monika Levinsky

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Otago Peninsula

Mialo byc o ciekawym spotkaniu wiec moze od tego zaczne... Swiat jest maly. To taka jedna wielka globalna wioska. Nie po raz pierwszy mam okazje sie o tym przekonac, ale w tym przypadku zaskoczenie jest wyjatkowo duze a przez to i wyjatkowo mile - przeciez Nowa Zelandia to koniec swiata...:)!
Moja poprzednia gospodyni, z Oamaru, zajmuje sie m.in udzielaniem slubow. Podczas pierwszego wieczoru, wspomniala, ze zna MONIKE, ktora jest z Polski...nie wiedziala z jakiego miasta.... Udzielala jej slubu...
Postanowilysmy dowiedziec sie wiecej szczegolow... pomocny oczywiscie okazal sie facebook... to w koncu najwieksza kopalnia informacji:). Co sie okazalo - Monika jest w podobnym do mnie wieku i pochodzi z ... TORUNIA:)!!!!! No przyznajcie, ze to niesamowite:)!!! No a do tego mieszka w Dunedin, czyli miescie w ktorym obecnie przebywam:)!!!
Udalo nam sie skontaktowac i teraz czas swoj dziele miedzy moim gospodarzami a Monika i jej rodzina:)!

A teraz troche o kolejnych spotkaniach w Dunedin i okolicach - w sobote z Monika wybralysmy sie najpierw na przeurocza plaze z tunelami a nastepnie na polwysep Otago. Spedzilysmy caly dzien jezdzac, chodzac i napotykajac ciekawe osobliwosci po drodze.
* No wiec, najpierw bylo spotkanie z Albatrosem Krolewskim - najwiekszym przedstawicielem swojej rodziny, o rozpietosci skrzydel dochodzacej do 3metrow!!! Duzo ptakow latalo nam nad glowami, ale jak przelecial Albatros to nie bylo watpliwosci - to jest ON!!!
* Po drodze wstapilysmy do kawiarni na kawe a tam - Walesa.... w gazecie:))).
* Nastepnie odwiedziny w kosciolku polskim i zdjecie na lawce... Kopernika:).
* Kolejny punkt to plaza, na ktorej przywitaly nas pingwiny - tym razem Pingwiny Zoltookie i Lwy Morskie - Pakake. Spotkane gatunki wystepuja tylko w Nowej Zelandii.
* No a na koniec, zeby uczcic ciekawy dzien (wszystkie zwierzeta udalo nam sie zobaczyc w naturalnych warunkach - ponoc mialysmy duuuuzo szczescia), wybralysmy sie na Pizze...Levinsky:)! Dwie Moniki jedzace pizze Levinsky - haha;)
To bylo juz ostatnie spotkanie tego dnia....

Torun rulezzzz:))!!!!

Informacje praktyczne:
* wstep do Centrum Albatrosa kosztuje okolo 20 - 45 NZ$. Gwarancja, ze sie zobaczy ptaka jest taka sama jak bez wchodzenia do Centrum:)!
* Pingwiny zoltookie i Lwy Morskie mozna spotkac m.in na Sandfly Bay - GRATIS:)!
* W kawiarni w Portobella na polwyspie serwuja rewelacyjne muffiny.

Tata
Tata - 2011-07-05 12:29
Nowa Zelandia to jeszcze nie koniec swiata, z tamtad to jeszcze jeden skok samolotem i jestes na Antarktydzie a tam dopiero jest koniec swiata,ale co najciekawsze wszedzie znaja Walese,gazeta ma date 2011 .

Jen
Jen - 2011-07-05 20:22
I don't know what's more amazing, the fact that you met your doppelganger in NZ, the size of that ginger beer, or how delicious that pizza looks.

martaandrzej
martaandrzej - 2011-07-05 21:01
Ucieka mi to co piszę w nieznane o dlatego tylko pozdrawiam, chociaż smak bigosu Twojego mnie ciekawi. Nie zamarznij tam. Kiedy wracasz do Polski

przygoda
przygoda - 2011-07-05 22:41
martaandrzej, kiedy wracam? dobre pytanie:) jakos w sierpniu... raczej pod koniec sierpnia:). A bigos wyszedl baardzo dobry:). Prawie jak polski:)!
A moze w wrzesniu wpadniecie do Torunia:)? Zapraszam!! Obiecuje ugotowac bigos:)!

arica
arica - 2011-07-06 15:26
Widze na zdjeciach, ze u Ciebie prawie taka sama pogoda jak i u nas :) Nie wracaj predko, bo po co z deszczu pod rynne sie pchac? ;) Buziaki!

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015