Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    BIGOS!!!

BIGOS!!!

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Dunedin

Coraz dalej na poludnie, coraz chlodniej i wietrznie! Nie bez powodu miasto to nazywane jest Edynburgiem poludnia! Jednak i tak ma bardzo duzo szczescia - podobno zazwyczaj o tej porze roku jest tutaj duuuuzo zimniej, a ja codziennie mam sloneczna pogode:). Widac, ze zapracowalam sobie na te wakacje...;)

Nie tylko do pogody mam szczescie... po raz kolejny korzystam z CS i po raz kolejny trafiam na rewelacyjna rodzinke!!! Czuje sie u nich na tyle dobrze, ze postanawiam ugotowac.... BIGOS:))))!!!! Zeby bylo ciekawiej, bedzie to moj PIERWSZY BIGOS:)! Trzymajcie kciuki, zeby jutro smakowal jeszcze lepiej niz dzisiaj, bo jutro bedzie podany do stolu! Ddobrze, ze moi gospodarze nie wiedza jak bigos smakowac powinien;)

Co po za tym ciekawego w Dunedin?! Otoz maja tutaj najbardziej stroma ulice swiata - Baldwin Street - o dlugosci 359metrow i nachyleniu do 38stopni. Poza tym miasto jak miasto - jak na NZ dosc sporych rozmiarow - zaraz po Christchurch najwieksze na poludniowej wyspie (podobno 120tys mieszkancow); Znajduje sie tutaj uniwersytet i kilka ciekawych budynkow i kosciolow...

No dobra, musze konczyc, bo bigos sie przypala.... juz wkrotce kolejne wiesci i.... wyjatkowo ciekawe spotkanie!

genek
genek - 2011-07-02 16:25
dunedin to najpiękniejsze miasto w jakim byłem w NZ - jaka była wtedy piękna jesień

Europompon
Europompon - 2011-07-02 17:56
Nie dziwne, że nie pachnie jak bigos skoro na niemieckiej kapuście :)

Tata
Tata - 2011-07-03 00:45
Zapraszam na bigos do Torunia i nie tylko,,,,z polskiej kapusty kiszonej i swierzej/pycha/

Jen
Jen - 2011-07-05 20:10
How did it turn out? It looks great! Gage would like you to bring him some:)

przygoda
przygoda - 2011-07-05 22:44
Jen, it is easy to do it:)! I will send you recipe... BTW - when do you plan to come to Torun:)?!

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015