Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    Little Penguins

Little Penguins

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Oamaru

Opuszczam farme, lapie stopa i jade na poludnie wzdluz wybrzeza...do Oamaru. Tam juz na mnie czekaja kolejni gospodarze, kolejna farma i... kolacja:)! Tym razem mieszkam w ladnym domku, z kominkiem, duzym ogrodem, "warzywniakiem" a do dyspozycji mam uroczy pokoj - taki troche w stylu babcinym:)!!

Na farmie mieszka sie fajnie, ale wypada cos zobaczyc - wyruszam wiec "na miasto" i do portu...:)

Oamaru slynie ze skal wapiennych, ktore rozsiane sa po okolicy. W centrum miasta mozna znalezc wiele budynkow do zbudowania ktorych wykorzystano ten kamien. Podobno jest to jedno z nielicznych miast, ktore ma zabudowe w tym stylu (z kamienia) i mieszkancy sa z tego bardzo dumni...:) - glownie Ci ktorzy nie byli w Europie nie nie widzieli naszych starowek:)

Ale przede wszystkim Oamaru jest znane z Malych Pingwinow, ktore mozna spotkac w okolicznym porcie. I tutaj jest powod do domu;) - Male Pingwiny, zwane rowniez Niebieskimi sa najmniejszymi pingwinami na swiecie (30-33cm wzrostu) i zamieszkuja glownie Nowa Zelandie i Australie...
Pingwiny codziennie po zapadnieciu zmroku, wracaja po ciezkiej pracy na lad:). Jest to dosc ciekawy widok - ocean "wyrzuca" malutkie pingwiny na plaze, ktore nastepnie skradaja sie i w grupkach przemykaja do swoich "domkow". "Parade pingwinow" (moja parada liczyla przeszlo 120szt;))) mozna ogladac codziennie w specjalnie wyznaczonym miejscu, ale mozna rowniez natknac sie na te przemile stworzenia w poblizu portu jak probuja przejsc przez ulice:).

Bylo to moje pierwsze spotkanie z pingwinami w naturalnych warunkach... troche bylam zaskoczona ich malym rozmiarem ale za to nadrobily iloscia;)

Niestety nie mozna robic zdjec, poniewaz lampa blyskowa moglaby je oslepic, wiec pozwolilam sobie zapozyczyc jedno z wikipedii, zebyscie i Wy mogli poznac Male Pingwiny...

Informacje praktyczne
- waluta Dolar Nowozelandzki (NZ$). 1 NZ$ to okolo 0,8 USD
- wejscie do portu na "parade pingwinow" kosztuje 20NZ$ , ale... mozna pojsc na spacer do pobliskiego parku i wejsc do portu z drugiej strony za darmo:)

Jen
Jen - 2011-06-30 18:22
It's like you're living in a zoo. Kidnap a penguin for us and bring it the United States. I want a penguin!!!!!

Sis
Sis - 2011-06-30 19:09
Ja tez chce takiego malego pingwinka i do tego mala owieczke. Myslisz Siostra, ze moglabys przemycic jakos te zwierzaki?

sis D
sis D - 2011-06-30 22:11
No to jeden pingwinek również dla mnie! :-) Najlepiej przywieź mamę pingwin i tatę pingwin i rozmnożymy je tu na miejscu, tak aby dla wszystkich były....:-D
Penguins rulezzz! :)))

Tata
Tata - 2011-07-01 05:52
A ja to bym wolal cos wiekszego,moze jak spotkasz morska swinie to ja zapros do Torunia,tylko niewiem co nato by powiedziala Mama.

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015