Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    Na wulkanie

Na wulkanie

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Akaroa

Kolejny dzien, kolejna wycieczka. Tym razem wybieram sie do pobliskiego miasteczka, najwiekszego w okolicy (jakies 600 mieszkancow;)).
Akaora to malownicze miejsce, polozone nad zatoka w otoczeniu wzgorz wulkanicznych (w czasach starozytnych te tereny na ktorych teraz jestem to byl jeden wielki wulkan:)) z dosc ciekawa zabudowa kolonialna (francusko-brytyjska).

Zeby sie tutaj dostac lapie stopa... Podwozi mnie Japonka Kazumi, ktora w Nowej Zelandii jest juz od kilku miesiecy. Do miasta przyjezdza tylko do biblioteki bo jest tam darmowy internet. Poza tym, jak twierdzi, nie ma tu nic ciekawego:). Nie do konca sie z nia zgadzam, bo miasteczko ma swoj klimat. Sedzamy razem caly dzien. Na lunch obowiazkowo idziemy na Fish and Chips - popularne tu nadmorskie jedzenie, ktore przyplynelo z wysp brytyjskich;). Zeby spalic kalorie, wdrapujemy sie na pobliskie wzgorze, zeby spojrzec na miasto z gory...

Kazumi pod koniec dnia przyznaje, ze nawet nie jest tutaj tak zle;). Ufff... ciesze sie, ze udalo mi sie ja przekonac, ze nawet jak nie ma NIC do robienia to moze byc ciekawie:)!

Marzena
Marzena - 2011-06-29 19:39
Cudnie, raj na ziemi. Mogłabym tam mieszkać - lubię nudę :-)

Sis
Sis - 2011-06-29 20:27
Delektuj sie ta nuda bo gdy wrocisz do pracy to na pewno bedziesz miala pelne rece roboty -nuda bedzie wtedy towarem deficytowym;-)

Jen
Jen - 2011-06-29 22:07
We tried to teach you the fine art of doing nothing, but you just wouldn't listen. Our laziness would come in handy if we were in your situation. Maybe Gage and I should go to NZ:)

Tata
Tata - 2011-06-30 19:41
Krajobrazy piekne ,jedzonko tez,towarzystwo takze ,wypoczywac jeszcze raz wypoczywac i regenerowac sily do pracy po powrocie do Pqlskj

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015