Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    o planach zadecydowala... moneta:)!

o planach zadecydowala... moneta:)!

Malezja
Malezja, Kota Baharu

20h w pociagu, 3h w busie i jestem w Malezji:)! Podroz minela wyjatkowo szybko, bo tajskie linie kolejowe spisaly sie na piatke - w porownaniu do indyjskich pociagow tutaj byl luksus!!! Szerokie lozka, czysta posciela!!!, mozliwosc zamowienia jedzenia u kelnera!!! - pelna kulturka:)!

No ale czas zastanowic sie co dalej.....Myslalam, czytalam, kombinowalam i znowu czytalam - mialam kilka pomyslow na to jak i gdzie spedzic kolejne kilka tygodni.... czy jechac na pobliskie wyspy, gdzie mozna plywac razem z rybkami Nemo i zolwiami, a potem powoli w strone Kuala Lumpur zaliczajac wszystkie malezyjskie "atrakcje".... a moze Borneo - dla mnie wielka niewiadoma! Z czegos musialam zrezygnowac bo czas mam mimo wszystko ograniczony:)!

Podjecie decyzji pomogl mi ....rzut moneta (oczywiscie zlotowka:)!!!)... a co... jak przygoda, to przygoda:)!!! Trafilo na orzelka, a to oznacza... Borneo:)! Na razie kupilam one-way ticket, bo nie wiem jak dlugo bede chciala tam zostac....! Lece dokladnie za tydzien! Mam wiec 7 dni, zeby spokojnie dostac sie do Kuala Lumpur a po drodze cos jeszcze zobaczyc na stalym ladzie:).

Poza tym, postanowilam zaczac korzystac z CS... podobno to goscinny narod:) - mam nadzieje, ze bede miala okazje sie o tym przekonac:)!

Info praktyczne (sama czesto korzystam z takich informacji na innych blogach, wiec doszlam do wniosku, ze moze moje komus tez sie kiedys przydadza:):

* 1 USD = 2,89 RM (wyjatkowo slaby kurs...); bardziej oplaca sie EURO (1 EURO = 4,23 RM)
Uwaga! W Kotha Baru z wielu bankomatow nie mozna wyplacic pieniedzy... wyswietla sie informacja "Invalid card" (pomimo, ze karta jest valid:))... mi sie udalo sie bankomacie HSBC
* Nocleg w Kotha Baru w dormitorium (KB Backpackers - blisko dworca autobusowego) = 10RM
* Bilet lotniczy z KL do Kuching na Borneo = 38EURO (AirAsia) - przy rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem mozna kupic duzo taniej

Tata - 2011-05-10 14:42
Dobrze ze nie jechalas polskimi liniami kolejowymi ,,,,,dwie blondynki ktore podrozowaly z Toba juz sa w swoich domach ...pelne wrazen .tylko Mama zaluje ze tak szybko wszystko sie skonczylo ....jedno pocieszajace ze wraz z Nimi wrocila do Europy a w szczegolnosi do Polski ladna sloneczna pogoda.

Tata - 2011-05-10 22:12
Czekamy z niecierpliwoscia na nowe zdjecia i opisy.

Michał S.
Michał S. - 2011-05-10 22:51
Borneo ;)) bajka! uważaj na jeże ;))) trzymam kciuki za samotny etap, oby żaden towarzysz się nie przypałętał ;))))) ściskam mocno!

sis D
sis D - 2011-05-12 11:44
Szalona! :D

Arica
Arica - 2011-05-12 12:34
Borneo! Wow! Super! Teraz to naprawde bedzie prawdziwa PRZYGODA :) Trzymam kciuki i buziaki przesylam!

Europompon
Europompon - 2011-05-13 21:03
No ja właśnie oczekuje, że ten towarzysz się przyplącze, jakiś miły orangutan :)

robert64
robert64 - 2011-05-14 01:46
A ja obserwuje i kibicuje caly czas. Warto w przyszlym roku znalezc wspolny punkt w Azji na wypicie piwa. Samotna zawsze wspiera Ojciec (wiem cos o tym, bo mam 2 corki i 2 synow).

Jen
Jen - 2011-05-15 02:48
Borneo?! I hate you. So jealous.
And what is everyone talking about your being lonely? Don't they know you? You'll have a whole group of new friends in a matter of hours!

Tata - 2011-05-16 05:53
Swoj dzien rozpoczynam od blogu Moniki /3 rano/a od kilku dni jest cisza .Czekam z niecierpliwoscia na nowe wiadomosci z podrozy.

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015