Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    You are so beautiful...;))

You are so beautiful...;))

Indie, Konārka

Plaza nas nie kusi. Tymbardziej, ze latwiej od bursztynu znalezc mozna na niej skorupe martwego zolwia. Kusi nas za to rowerowa wyprawa do Konraku...niewielkiego miasteczka polozonego o 36 km od Purii. Mamy chec sie poruszac, wybieramy zatem jeden z ulubionych hinduskich srodkow transportu - rower, tzn. nie jeden, dwa, ale za to typowo hinduskie kozy, jakby troche przypominaja holendry, sa jednak bardzo stare, maja bardzo twarde, nisko osadzone siodelka ale generalnie da sie jechac. W sumie zrobilismy tego dnia ponad 70 km. Bolalo, ale jaka satysfakcja!!! Jak na wytrawnych ;) podroznikow przystalo do Konarku dotarlismy w samo poludnie, zar lal sie z nieba, z nas lalo sie tez ;) ale bylo warto!!! Swiatynia slonca ma juz prawie tysiac lat, przyciaga pielgrzymow jak magnes. Tego dnia trafilismy na swieto (trudno w Indiach na swieto nie trafic;)) cale rodziny wspinaly sie po wysokich schodach by w najwazniejszym miejscu swiatyni roztrzaskac kokosa ;))) Ten kraj jeszcze nie raz nas zadziwi ;) Ale Monike zadziwilo cos innego (zupelnie nie rozumiem dlaczego ja to zadziwilo, po prostu okazalo sie, ze ludzie maja tu gust! - MS) Siedzimy na trawniku. Gapimy sie na swiatynie i ludzi. Wczesne popoludnie. Obok nas czworka dziewczyn. Zagaduja. Jedna z nich jest szczegolnie aktywna. Pyta jak Michal ma na imie. Skad jest. Na Monike nie zwraca uwagi (dobra dobra, Monia rozmawia przez telefon ;) Po chwili jej kolezanka przynosi lody. Nasza znajoma nagle wypala do Michala - ale Ty jestes piekny ;)) w tym momencie Monika parska smiechem i probuje wyprowadzic dziewczyne z bledu (jakiego kurde! bledu ;) - MS). Hinduska znajoma nie rozumie zachowania Moniki (Michal rowniez ;) i powtarza - on jest taki przystojny ;) po czym zaprasza nas do swojej wioski. Jechac nie mozemy bo do Purii mamy kawal drogi, ale generalnie jest bardzo bardzo sympatycznie ;) tak tak, o Monice tez powiedziala, ze jest ladna (musialem to dopisac bo by mi Monia zyc nie dala ;)) - MS)

Droga powrotna idzie nam z gorki. Michal co prawda umiera przez ostatnie 15 km, ale docieramy w komplecie. Boli...ale jakze to mily bol. Wymyslilismy co dalej...plyniemy na Andamany, ponoc to raj na ziemi...musimy tylko zdobyc bilet ;) kasa jest oddalona od Purii o 1300 km. Jutro startujemy!

Monia P.
Monia P. - 2011-02-13 16:47
Monika - musisz założyć wiecej branzoletek :)!

Goha
Goha - 2011-02-13 18:24
Misiaku, alez nikt nigdy nie uwazal inaczej! :) Tyle ze owa Hinduska jako jedyna miala tyle odwagi, zeby ci to wyznac :))

buzka ogromna !!! :))

Jen
Jen - 2011-02-13 22:42
If Gage had some cute Indian girl telling him how beautiful he is, he'd probably try to take her home with us.

arica
arica - 2011-02-14 22:52
A u nas też jest ciepło i słonko! Tyle, że żeby dupka nie zmarzła to trzeba kozaki i futro z norek włożyć ;)

Monia, pilnuj chłopaków, bo jak Hinduski tak będą atakować to może różnie się to skończyć ;)

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015