Geoblog.pl    przygoda    Podróże    W poszukiwaniu herbaty i cynamonu    Makłowicz na Sri Lance;)

Makłowicz na Sri Lance;)

Sri Lanka
Sri Lanka, Madawala Ulpota

Jedzenie tak nam zasmakowało, że postanowiliśmy trochę sekretów tej kuchni przywieźć do Polski;)!
Ta cześć Sri Lanki, w której jesteśmy, słynie z tego ze są tu żyzne gleby oraz odpowiedni klimat i w okolicy jest całe mnóstwo Herbal&Spice Gardens... Większość z nich można odwiedzić i zobaczyć jak rosną przyprawy i inne roślinki, z których pózniej powstają rożne mikstury wykorzystywane w medycynie ajurwedyjskiej...
My odwiedzamy jeden z takich ogrodów i przy okazji uczymy sie jak wykorzystać rosnące tu przyprawy, żeby powstały smaczne potrawy...
Na koniec trzeba było zjeść to co sie ugotowało... Jak już było po wszystkim ledwo co wstałam od stołu;)
Było to bardzo ciekawe i pyszne doświadczenie:)!

Info praktyczne:
Samo zwiedzanie ogrodów jest za darmo jak we wszystkich okolicznych ogrodach

Gdyby ktoś miał ochotę na cooking class polecam Euphoria Spice and Herbal Garden.
Mają swoją stronę internetowa i tam można znaleźć namiary.
Najlepiej jest umówić sie wcześniej.
Koszt: 1400 rupii/osoba; w cenie gotowanie, deser, herbata, kawa, etc.! Bardzo warto!!!

Tata
Tata - 2015-11-18 21:20
Otwieram Twoją stronę a tu widzę napis( Makłowicz na Srinalce} ,czyżbym wszedł nie na tą stronę ,ale nie........ widzę na zdjęciach moją córke Monikie,no cóż poczekam aż wrócisz i posmakuję Twoich przysmaków ,jestem ciekawy co z Ciebie za Makłowicz.pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.

BoRa
BoRa - 2015-11-18 22:32
Garnki, miseczki i jakieś smakołyki - jednym słowem wielkie gotowanie.
może jakiś pyszny przepis?
pozdrawiam
BoRa

przygoda
przygoda - 2015-11-19 07:19
Przepisy są:)! Większość przypraw do kupienia w Polsce! Poproszę o maila to podeśle.

przygoda
przygoda - 2015-11-19 07:19
Tata, obiecuje cos ugotować;)!

mila
mila - 2015-11-26 00:39
ja też się pisze na degustację , własnie siedzę i czytam wszystkie opisy i zagryzam korniszonami, wolałabym jakies dobre danie z ryżem

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015