Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    Polki na koncu swiata:)!

Polki na koncu swiata:)!

Samoa
Samoa, Vaipua

To niesamowite!!! Jestem na koncu swiata... To tutaj mozna podziwiac ostatni zachod slonca na kuli ziemskiej!
Ale mialo byc o wyjatkowow ciekawym spotkaniu.... Otoz, wyobrazcie sobie, ze w tej malej wiosce, gdzie wiecej biega malych prosiakow niz ludzi, gdzie turysta nie dociera (chyba ze couchsurfer:)), spotkalam Polke!!!!
Paulina od 4 lat jest "w drodze", ostatnie 9 miesiecy spedzila w Nowej Zelandii, troche pracujac ale glownie zwiedzajac wyspe na 2 kolkach, tzn. rowerowo. No i tak jak ja, wpadla na chwile na Samoa...oczywiscie z rowerem. Tez korzysta z CS i tez postanowila zatrzymac sie u Elisy...:)!
No wiec kolejny dzien w szkole byl jeszcze bardziej polski (2 Polki i do tego ubrane tak samo- tego jeszcze tutaj nie widzieli:)), chociaz z akcentem indyjskim... Piosenka "powiedz czesc" byla wczoraj, dzisiaj Paulina przeprowadzila zajecia z jogi! Bylo zabawnie:)!!!

Po szkole tradycyjnie wybralismy sie na plaze, cala rodzina, podziwiac ten ostatni zachod slonca....potem spacer po wiosce a w miedzy czasie zupa z...papai! rewelacja!

Wieczorem podziwianie stop...czarnych stop..... Tak, tak, podrozowanie to ciezka a czasami i brudna robota:). To tak na wszelki wypadek gdyby ktos myslal, ze ja tam sobie wypoczywam:)!

Z ciekawostek - tak jak wspominalam wczesniej, mieszkamy w bardzo tradycyjnej wiosce...Co to oznacza? Np. to, ze nie moge sama isc na spacer... I to wcale nie dlatego, ze jest niebezpiecznie... Gdybym sama chodzila po wiosce moja "rodzina" uwazana bylaby za niegoscinna... byloby wiele pytan i watpliwosci - co ja robie...? Jak wiec wspomnialam o spacerze dzieci zostaly oddelegowane do towarzyszenia mi:)!

zula - 2011-08-23 16:06
Jak bardzo interesujące zdjęcia ...dzieci w szkole , dwie Polki na Samoa i ...zapewne ( wspaniałe )odbicie stóp w lustrze ??!!!

Tata
Tata - 2011-08-23 16:52
Jak to jest ze wszedzie sa Polki,,nawet na koncu swiata,,a gdzie Polacy,,,no i te stroje,,czyzbyscie reklamowaly jakas firme odziezowa,,oczywiscie na koncu swiata,,

Jen
Jen - 2011-08-23 22:25
That dress looks great on you Monika. And I agree with Tata, you Polish women are everywhere.

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015