Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Azjatyckie spełnienie... i marzenia o końcu świata    Laotanski smingus-dyngus

Laotanski smingus-dyngus

Laos
Laos, Sam Nuea
Przejechano 19075 km

Za kilka dni wspolnie z laotanczykami bedziemy witac Nowy Rok.. :). W tym roku swieto wypada 14.04. Nie ma to jak Sylwester 2 razy w roku:)

Już teraz czuc swiateczny nastroj, już teraz jest mokro…:). Zaopatrzeni w odpowiedni sprzet - ja z nowym superpistoletem i Tomek w roli fotoreporter, wyruszylismy na miasto….Zapowiadalo się niewinnie… od czasu do czasu grupka dzieci z wodnymi nabojami stawala nam na drodze:). Jak tylko orientowaly się, ze ja tez jestem uzbrojona, rozpoczynala się walka…. Najczesciej przegrywalam, bo trudno bylo mi sobie poradzic z cala gromadka zaprawionych w bojach wojownikow:)! Na pomoc Tomka nie moglam liczyc bo on pracowal nad dokumentacja:). Zabawa byla przednia a ja cala mokra…:).
Jednak to byl dopiero wstep….zostalismy zaproszeni na domowke, czyli... impreze dla dorosłych… tutaj było polewanie sie nie tylko woda ale i lao-lao… :). Było jedzenie, były tance, było wesolo, było mokro - co jakis czas jedna z osob, polewala wszystkich zimna woda zyczac Happy Lao New Year!. Gościnny to narod…:)!

Juz jutro jedziemy do Luang Prabang... tam obchody swieta sa podobno najbardziej spekatakularne! Oj, bedzie sie dzialo:)!!!

Do zobaczenia w Nowym Roku:)!

P.S. zyczenia noworoczne prosimy slac na laotanski numer: +8562059417537

Tata
Tata - 2011-04-11 11:54
Z bronia to moze ostroznie bo jestescie w Ukrytym Miescie i moze tam byc niebezpiecznie a przy okazji to wylej kubel zimnej wody na Tomka i pokaz to nam.

przygoda
przygoda - 2011-04-11 14:19
Juz wylalam kubel zimnej wody na Tomka... niestety nie mial kto zrobic zdjecia:)

martaandrzej
martaandrzej - 2011-04-12 23:38
ależ macie dobrze. Zazdraszczam do utraty tchu i chciałaby być z Wami . Ech!!!!!

Jen
Jen - 2011-04-13 22:23
That pic of the little girls under the umbrella is so classic. I want to frame it:)

This is your kind of holiday, Monika. Throwing darts and shoot kids with water guns - you must have Lao blood in your veins:)

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015