Geoblog.pl    przygoda    Podróże    Tajwan    Trekking wokół jeziora!
2016

Trekking wokół jeziora!

Taiwan
Taiwan, Sun Moon Lake

W końcu wyjeżdżamy poza miasto! Kierunek - Sun Moon Lake.
Jest to największe jezioro na Tajwanie, położone malowniczo w otoczeniu gór, ponoć jedna z największych atrakcji turystycznych:)!
W okolicy jest bardzo dużo szlaków... my częściowo okrążamy jezioro (wokół jeziora prowadzi ścieżka - jakieś 30km;)) a dodatkowo wybieramy jeden ze szlaków, który prowadzi na pobliski szczyt.Idziemy przez pola herbaciane i las bambusowy mijając kolejne świątynie.

Niestety nie możemy podziwiać widoków w całej okazałości bo góry schowały sie za chmurami...:(!
Dodatkowo, te ciekawe okoliczności przyrody, psują betonowe, wysokie konstrukcje - hotele - które wyglądają jakby były budowane bez żadnej koncepcji.

W planie był trek na najwyższy szczyt w okolicy (przeszło 2tys mnpm) ale ze względu na pogodę tak wysoko sie nie zapuszczaliśmy... tym bardziej, ze trek ponoć bardzo wymagający i przy takiej pogodzie każdy nam go odradzał!

Szkoda, ze mamy tylko 2tyg wakacji bo zostalibyśmy tu dłużej a tak już jutro ruszamy dalej...

Tata
Tata - 2016-11-10 16:11
Widoki wspaniałe tylko pogoda paskudna

Sis M
Sis M - 2016-11-10 21:02
Trzymamy kciuki, aby pogoda sie szybko poprawila:-)! Na pocieszenie powiem, ze jutro w Polsce ma snieg padac - brrrrr!

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 259 wpisów259 922 komentarze922 1646 zdjęć1646 15 plików multimedialnych15

07.11.2016 - 16.11.2016

07.11.2015 - 27.11.2015